Medyum arıyorum ne yapmalıyım?

Medyum arıyorum ne yapmalıyım?

Ülkemizde hizmet veren bireysel ya da kurumsal her firma, şirket, kurum vb. devletine yasal olarak vergi vermeli ve denetleyici mekanizma tarafından kontrol altında olmalıdır. Bir kişinin medyum ya da astrolog olarak hizmet veriyor olması ona tolerans gösterileceği manasına gelmemektedir. Aksine, özellikle günümüzde onlarca art niyetli sahtekar medyumların olması göz önüne alındığında devletimizin bu konuda çok daha sıkı bir takip politikası gerçekleştirmesi gerekiyor.

Medyum arıyorum diyenler için medyum ararken ve medyumunuzu seçerken size önerebileceğim dikkat etmeniz gereken 3 önemli nokta var.

1- Resmi kayıtlı vergi levhası ve her çalışma da faturalandırma yapılması
2- Ödemenin yapıldığı hesap ve medyumun vergi levhasının aynı olması
3- Medyuma ait ticaret odasına ve vergi dairesine kayıtlı ofis adresi

Bu üçünü sunamayan ve medyum olduğunu iddia eden herkes istinasız dolandırıcıdır. Bunlardan bir tanesi bile eksikse ve görüştüğünüz medyum bu bilgilerden bir tanesini dahi eksik sunuyorsa o kişiye 1 kuruş bile para göndermeyin. Gerçek bir medyumun saklayacağı ve gizleyeceği hiç bir şey yoktur. Profesyonel medyumlar kendilerine başvuran insanlara fazlasıyla bilgi vermeli, onlara karşı güven vermeli ve müşterilerini mağdur etmemek için hukuki olarak öncelikle müşterilerinin haklarını korumaları gerekmektedir.

Özellikle son dönemde artan dolandırıcı medyumların sayısı hızla artmaktadır. Bu tür şahıslar bizler gibi gerçek ve uzman medyumların da toplum nezdinde olumsuz algılanmasına neden olmaktadır. Gideceğiniz medyumu internet sitelerindeki medyum yorumlarına göre değil, o medyuma daha önceden başvuran tanıdıklarınız vasıtasıyla ulaşın.

50TL – 100TL’ye site açan herkes kendisine medyum demekte ve başka sitelerden bulduğu yazıları sitesine kopyalayarak insanları dolandırmaktadır. Lütfen bu konuda çok dikkatli ve çok bilinçli olun. Her medyumum diyene inanmayın ve para göndermeyin. İnternet de ki sitelerin kendilerine yorum siteleri olduğunu ve orada yazan tüm yorumları kendilerinin yaptıklarını unutmayın.

Medyumunuzu araştırın, soruşturun ve o medyuma başvurmuş gerçek kanlı canlı insanlarla iletişim kurduktan sonra sonra o medyuma başvurun. Unutmayın; herkes kendine medyum diyebilir ama herkes sonuç garantili medyum olamaz.

Yazar hakkında

tibet administrator