Garantili medyumluk nasıl olur?

Garantili medyumluk nasıl olur?

Medyum olmak ya da halk diliyle hoca olmak dışarıdan görüldüğü kadar zor değil, sanıldığı kadar da kolay değildir.

Medyum kelime manasıyla görülmeyen alem ve bu dünya arasında köprü görevi gören kişiye verilen sıfattır. Kimisine doğuştan gelen bir yetenekken, kimileri için daha sonradan kazanılan bir yetenektir. Bazı medyumların atalarından gelen bir aktarımla atalar da olan varlıklar daha sonraki nesillere aktarılabilinir. Bazı medyumlara doğuştan bahşedilen bu yetenek zamanla kaybolabileceği gibi doğru bir eğitim ile ilerletilebilinir. Kimi kimselerde bazı ritüel ve uygulamalarla varlıklarla iletişime geçerek medyumluk yapabilirler.

Bu seçeneklerden hangisi olursa olsun bir insan medyum olabilir fakat garantili medyum olarak hizmet vermek bambaşka bir özelliktir. Her gerçek medyum çalışma yapabilir ama bir medyumun garantili olarak medyumluk yapabilmesi için öncelikle iyi bir büyü bilgisine sahip olması gerekir. Bu bir hocadan el alarak olabilir, araştırma yaparak olabilir, varlıklardan yardım alarak da olabilir.

Güncel ve tarihi dinleri bilmesi, Paganizm’den Kabala’ya, İslamiyet’den Musevilik’e, Satanizm’den Deizm’e kadar tüm inanç türlerine hakim olması gerekir. Bu bilgiler hem medyumun yaptığı işi bilmesini, hem de kendisine başvuran kişinin problemine çözüm sunarken nasıl bir yol haritası çizeceğini belirlemesini sağlar.

Bir medyum eğer garantili medyum olarak hizmet vermek istiyorsa Arapça, İbranice, Latince ve Greek dillerinin en az 2 tanesine hakim olması gerekir. Konuşulanı anlamaktan ziyade çalışmalar esnasında gerçekleştireceği kimi simge ve objeleri uygulayabilmesi için neyin ne işe yaradığını bilmek zorundadır. İşlemler hazırlanırken yapılan ritüel ve okumaların yapılabilmesi için ne söylediğini bilmek zorundadır. Büyü uygulamalarında hataya yer yoktur. Çalışmalarda ki her harf, her işaret, her söz çok büyük önem arz eder. Bu dillere hakim olan medyum, kendisine başvuran müşterisinin problemini çözmek için gerçekleştirdiği çalışmaların etkisini yükselterek garanti verebilmeyi amaçlar.

Geri getirme büyüsü, papaz büyüsü, bağlama büyüsü, aşk büyüsü ya da diğer hangi büyü olursa olsun eğer bir medyum hazırladığı çalışmalarda cinni varlıkları yönlendirmeyi ve onları yönetmeyi bilmiyorsa hiç bir şekilde garantili medyum olarak hizmet veremez. Kendisine hizmet ettiğini sandığı varlıkların kölesi olmuş ve aslında kendisi onların hizmetine girmiş olan bir medyum ya da hoca ancak boşa kürek sallamış olur. Garantiyi bırakın yaptığı çalışmalarda tek bir etki dahi olmaz. Gerçek bir medyum emrindeki varlıkları yönetmeli ve gerektiği durumlarda davet ettiği başka varlıkları himayesi altına alabilmelidir. Hangi varlığın hangi dine, hangi kabileye, hangi işe yaradığını bilmek zorundadır.

Büyü çalışmalarındaki etkinin güçlü ve %100 sonuç garantili olabilmesi için 4 aşama vardır. Medyumun gücü, büyü bilgisi, kullandığı yöntemler ve kullanılan gereçler. Büyü uygulanırken kullanılan malzemeler, araç-gereçler ve diğer materyaller en az medyumun büyü bilgisi ve çalışmalarına olan hakimiyeti kadar önem arz etmektedir.

Bir medyum garantili olarak hizmet vermek istiyorsa para iade garantisi de verebilmelidir. Kendisine ve çalışmalarına güvenen bir medyumun para iade etmesi problem olmaz. Ödemeyi kendi adına alan, her çalışmasında fatura kesen, vergi veren, iş yerinde birebir hizmet veren güvenilir profesyonel bir medyum hukuktan ve adaletten kaçamaz. Bu nedenle verdiği hizmetin, müşterisinin nazarında geçerliliği olmalıdır. Müşterisinin problemini iyi anlamalı, iyi analiz etmeli ve çözümü kısa sürede gerçekleştirmelidir ki kendisine başvuran kişileri memnun ettiği takdirde parasını kazanmalıdır.

Tüm bu kural ve prensipleri çalışma hayatına yansıtan bir medyumun garantili medyum olarak hizmet kaçınılmaz olur. Ne yazık ki ülkemizde bu kural ve prensipleri uygulamayı bırakın bunlardan bir haber olan nice hoca ve medyumlar var. İşte bu nedenle yaptırdığınız çalışmalar ve işlemler probleminizin çözümü hiç bir fayda göstermemektedir. Çünkü gittiğiniz bu tür medyumlar genellikle gayri resmi ve yasa dışı olarak faaliyet gösterdikleri için sizi yolunacak bir kazmış gibi düşünerek yalnızca parayı düşünürler. Yaptıkları çalışma ya da sonucu umurlarında bile değildir. Mesleki kariyerleri, insanların umutları, medyumluğun geleceği ve dürüst ticaret anlayışı hiç birinde yoktur. Etik ve ahlaki değerleri yoktur. Tek dertleri zor durumda olan masum insanların gözyaşlarından faydalanarak yalan yanlış şeylerle ceplerini doldurmaktır.

Şanslı her insan medyum olabilir ama garantili medyum olmak her medyumun harcı değildir.

Yazar hakkında

tibet administrator